Odborná pediatrická ambulance

Tato ambulance je pokračovatelkou dřívější okresní Endokrinologické a diabetologické ambulance provozované pod dětským oddělením nemocnice. V této ambulanci poskytujeme od února 1999 konsiliární pediatrické služby pro pacienty z okresu Bruntál od narození do 19 let, převážně v oblasti endokrinologie a diabetologie, navíc provádíme základní ultrazvukovou diagnostiku u dětí.
Pro pacienty z Bruntálska a Rýmařovska jsme k dispozici v areálu Podhorské nemocnice v Bruntále v odpoledních hodinách pondělky a úterky, (vstup z parkoviště pod lékárnou Agel), pro krnovské pacienty na dětském oddělení krnovské nemocnice ve čtvrtky (ambulance 2. patro) - viz Ordinační hodiny
 

Ambulance je vybavena dvěmi vlastními ultrasonografickými přístroji:

1) starším základním Mindray Digiprinc DP 6600

2) novým, vysoce výkonným diagnostickým ultrasonografickým přístrojem s barevným dopplerem Mindray Z6

 
Poskytujeme komplexní diagnostiku a stanovujeme léčebný program při onemocněních štítné žlázy, diagnostikujeme příčiny poruch růstu a puberty, polohových anomálií varlat, řešíme poruchy výživy ve smyslu obezity i anorexie, poruchy metabolismu tuků aj.
Rovněž pečujeme o dětské pacienty s úplavicí cukrovou (diabetes mellitus).  
 
V případě sporných či suspektních případů úzce spolupracujeme s příslušnými odbornými pracovišti fakultních nemocnic v Ostravě či Olomouci, kde máme úzké pracovní a osobní kontaky.
 
Na vyšetření je potřeba se předem objednat - nejlépe telefonicky v dopoledních hodinách na vrbenském telefonním čísle 554 753 023 - nebo elektronicky e-mailem: kontakty